ישראלים, הרבה פעמים אוהבים לעשות דברים לבד. אומרים שזה בגלל הגנים היזמיים או שלא מוכנים להיות 'הפראיירים' שמשלמים כשאפשר לבד. כל יום אפשר לראות כתבות פופולריות כשהכותרת היא עשה זאת בעצמך, זה מושך, מלהיב ובעיקר חוסך כסף. אבל כשמדובר בחוזים האם באמת אפשר לעשות את זה לבד ולחסוך כמה אלפי שקלים טובים? אולי, אבל בשביל לדעת באמת כדאי שתמשיכו לקרוא מידע נוסף על עורך דין לעריכת חוזים.

האם צריך עורך דין לעריכת חוזים?

התשובה היא כן. הסיבה היא בגלל המורכבות החוקית שכולל כל חוזה. ונסביר. חוזה, מבחינה חוקית, לא מחייב את שני הצדדים כאשר הוא נכתב בצורה שלא נכונה על פי החוק. מה זה אומר? זה אומר שאם למשל יש סעיף או תת סעיף בחוזה שסותר להוראה או תקנה חוקית החוזה לא תקף. 

המשמעות של חוזה לא תקף במובן הכי פשוט שלה היא שהבית שקניתם לא באמת קניתם אותו. אין לכם שום הוכחה חוקית וקבילה שהבית שלכם. ברור אם כן, איפה הנזק הגדול. למעשה זה הרבה יותר מזה. במקרים של חלוקת ממון בין שותפים או ירושות, הצדדים לא מכירים את האמירה של החוק ולכן הם חושבים מה שהם חושבים על מה שנראה להם מגיע להם או לא מגיע להם. 

אבל הרבה פעמים זו טעות ומי שיעמיד אתכם על טעויות קריטיות כאלו, זה רק עורך דין ניר אביבי. הוא ידאג ויוודא שלפני שאתם חותמים על החוזה, תדעו מה כתוב בו והוא גם ידאג לכך שהסעיפים יתאימו למה שאתם יכולים להתחייב לקיים כדי שלא יהיה מצב של הפרת חוזה, רק בגלל שהסעיפים נכתבו לא נכון.