בעבר, כאשר זוג לא היה מצליח להיכנס להריון, היו שופטים את האישה לחומרה מתוך מחשבה ברורה שמקור הבעיות הוא אצלה. אולם כיום כבר ידוע לכל, שכאשר זוג לא מצליח להכנס להריון, יתכן מאוד שבעיות הפריון יהיו דווקא אצל הגבר ולאו דווקא אצל האישה ועל כן, הבירור איננו מתבסס על בדיקות שמתבצעות לאישה בלבד אלא גם על בדיקת זרע של הגבר לבצע. בדיקת זרע לגבר מהווה את אחת מהבדיקות הבסיסיות שיש לבצע כחלק מבירור פריון ראשוני של זוג שאיננו מצליח להיכנס להריון.

 

מהי בדיקת זרע?

בדיקת זרע בודקת את איכות הזרע של הגבר. הבדיקה מודדת נתונים שונים אשר קשורים לזרע כגון: החומציות של הזרע, התנועתיות שלו, כמות תאי הזרע ועוד. בהתאם לנתונים השונים המתקבלים על תאי הזרע ניתן לדעת האם קיימת בעיה בתאי הזרע של הגבר ובגינה הזוג מתקשה להיכנס להריון או שלא קיימת בעיה. את הזרע בודקים לאחר שהגבר נותן זרע באמצעות אוננות. טרם הבדיקה עליו שלא לתת זרע כלל בין 5 ל7 ימים. כמו כן, את הבדיקה עצמה הוא יכול לבצע במעבדה ייעודית או בביתו, כאשר אם הוא מבצע את הבדיקה בבית עליו לתת את הזרע בכלי נקי ולהביא אותו כאשר הוא בטמפרטורת הגוף למעבדה בתוך שעה מרגע מתן הזרע. אין ספק שמדובר על בדיקה חשובה שיש לבצע אותה בצורה נכונה על מנת לקבל תוצאות מהימנות.

 

היכן ניתן לבצע בדיקת זרע?

בדיקות זרע ניתן לבצע במעבדות של קופת החולים בהם אתם חברים או במעבדה פרטית. כאמור, ניתן לבצע את הבדיקה בבית ולאחר מכן להביא אותה למעבדה. חשוב מאוד לבחור במעבדה אמינה ואיכותית אשר ניתן לסמוך על אופן ביצוע בדיקה זאת ותוצאותיה בה.

 

לייעוץ על ידי מומחה ומידע נוסף הכנסו לאתר: https://gavriel.org.il/.