תאונת עבודה מצויה בהרבה מקומות עבודה ולאו דווקא במפעלים עם עבודה שמוגדרת מראש כעבודה מסוכנת. 

תאונות עבודה יכולות להיות גם נזק מצטבר עם שנים של עבודה בתנאים לא נכונים, בדרך כלל עבודה פיזית.

כמובן שכל מקרה כזה צריך להוכיח כדי לתבוע את החברה שבה אתם עובדים, אולם חשוב להכיר בכך שגם נזקים כאלו נחשבים לנזקי עבודה ובמידה ויש לכם הוכחה תוכלו לקבל פיצויים על הנזק שנגרם לכם ולכן מומלץ לשכור עורך דין לתאונות עבודה בבאר שבע.

מה כלול בתאונת עבודה? מה לא כלול? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

תאונת עבודה:

תאונת עבודה היא תאונה שמגיעה בדרך כלל כתוצאה או מעבודה פיזית לא נכונה, למשל, הרמת משאות כבדים שגורמת לנזקים בלתי הפיכים למערכת השרירים או לעמוד השדרה, או נזקים מצטברים כתוצאה מתנאי עבודה לא נוחים או לא נכונים.

כאשר מוכח קשר בין הנזק שנגרם לעובד לבין מקום העבודה, החברה צריכה לעמוד מאחורי כל הנזק שקרה לעובד בין אם זה אומר תשלום פיצויים גבוהים חד פעמיים בתוספת של קצבה חודשית וכל תהליך אחר שנדרש כדי להחזיר את המצב לקדמותו או למזער את הנזק. 

תאונות עבודה על פי החוק מוגדרות כתאונות שקרו במהלך שעות העבודה ובדרך לעבודה וחזרה. בכבישי ישראל, בעיקר בשעות העומס קורה הרבה שיש תאונות של אנשים בחזור מהעבודה, חשוב לדעת שגם זה נקרא תאונת עבודה. 

תאונות עבודה הם גם נזק מצטבר במשך עשרות שנים, למשל, מפעל שמתעסק עם חומרים מסוכנים ולא הקפיד על כללי העבודה במקומות כאלו, המקום היה יחסית סגור ועובדים ניזוקו מהרעלים במשך הזמן, הוא יצטרך לעמוד מאחורי הנזקים שאירעו לעובדים ולשלם פיצויים למשך שנים. 

למידע נוסף היכנסו לאתר של עו"ד ינון הדאיה