מה העונש על הפרת חוזה?

הפרת חוזה

אנו חותמים על חוזים במגוון תחומים שונים בחיינו. בכניסה לעבודה חדשה, בעת רכישת או השכרת דירה או בכל עסקה אותה אנו עושים. חוזה הינו מסמך הקביל מבחינה משפטית ומעיד על כך ששני הצדדים הגיעו להסכמה ביניהם. אך ישנן פעמים שלמרות שחוזה נחתם ונסגר דברים אינם מסתדרים כראוי ואחד הצדדים בוחר להפר את החוזה. האם דבר זה קביל? ומהו העונש על כך?

מה עושים עם חוזה שהופר?

כולנו יודעים שברגע שנחתם חוזה הדבר מעיד על עסקה סגורה ובטוחה. חתימה על חוזה מספקת שקט נפשי כיוון שהיא מלווה בידיעה כי כעת הכול סגור. זוהי בדיוק הסיבה בה בכל מצב של הפרת חוזה החוק מעניק זכויות מיוחדות לצד שנפגע בין אם הוא מעוניין לאכוף אותן ובין אם לא.

כמובן שהצד הנפגע זכאי בראש ובראשונה לפיצויים בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו אך במידה ומדובר בפגיעה משמעותית הצד הנפגע זכאי לתבוע את הצד הפוגע.

במידה ונפגעתם מהפרת חוזה חשוב שתדעו כי עומדת בפניכם האפשרות להחליט האם ברצונכם לבטל את החוזה ולקבל את דמי הפיצויים המגיעים לכם בגין פגיעה זאת או לחלופין לדרוש כי החוזה יכובד ולפתוח בהליך משפטי. במקרים מעין אלו רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין אשר יוכל ללוות אתכם במהלך התהליך ולייצג אתכם באופן הטוב ביותר בפני בית המשפט. יש לציין כי בסיטואציות של ביטול חוזה החוק פועל לטובתו של הצד הנפגע על מנת למזער את הנזקים שקרו בעקבות ביטול החוזה ולהפוך אותם למינימליים ביותר.

בכל מקרה של פגיעה כזאת דעו כי אתם לא לבד ויש מי שיעמוד לצידכם. כל שעליכם לעשות הוא רק לבחור את עורך הדין שלומי ויינברג, שיספק לכם את המענה באופן המקצועי והאמין ביותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

כך תבחרו טיפול סיעודי ליקירכם

הגעתם למסקנה שיקירכם זקוק לטיפול סיעודי? אינכם מסוגלים יותר להעניק לו את הטיפול המתאים? כפי שאתם בוודאי מבינים ומרגישים, מדובר בנושא רגיש ולא בהכרח נעים,

קרא עוד »
סילרים לאיטום

איך מבצעים איטום סילרים?

סילר הוא הפתרון הטוב ביותר לכל המשטחים שנוטים להשאיר זיכרונות טריים לכל מה שעבר עליהם. מה זה אומר? שאם למשל יש לכם הרבה שיש בבית,

קרא עוד »