מה תפקיד הכליות שלנו בגוף האדם?

כליות

הכליות שלנו תפקידן לשמור על מאזן הנוזלים בגוף. הכליות מטהרות את הגוף מנוזלים ורעלים, זאת לאחר שהן אוגרות 180 ליטרים של דם בממוצע. הכליות מעבירות את הנוזלים את שופכת השתן ומכאן מייצרות סירקולציה חיונית והכרחית לגוף. עודפי הנוזלים שנכנסים אל הגוף נשמרים על ידי הכליות בגוף בעוד שהסינון מתבצע על ידי הפרשה של שתן והפרשות דרך צינורית השתן (השופכה). כאשר נוצרות אבנים בכליות – תפקודי הגוף אינם תקינים: מה שעלול לגרום לכאבים חזקים ולסכנת חיים במידה ולא מטפלים במצב באופן מידי. אבל כיצד נוצרות האבנים? ואיך מטפלים באבנים בכליות? הכול בהמשך.

למה יש אבנים בכליות?

על פי ד"ר ניר קליינמן, אחת המחלות שאנשים צעירים או מבוגרים סובלים ממנה היא אבנים בכליות. מחלה זאת נחשבת נפוצה בעיקר בקרב תושבים שחיים במזרח התיכון או שסובלים מגורמי תורשה של אבנים בכליות. בנוסף לכך יש את מי שחולים במחלה עקב נטילת תרופות, עקב גידולים או מחלות אוטומניות וגם במקרים של חוסר בנוזלים או שתיית מים וצריכה של מאכלים שיש בהם עודף מינרלים וסידן. אבנים בכליות נוצרות עקב הצטברות מלחים – מה שיוצר אבנים בגדלים שונים ש" יושבות" על פתחי הנוזלים ובכך מעקבות מעבר תקין של נוזלים והפרשות החוצה מהגוף. במקרים כאלה חשוב לקבל טיפול מידי באמצעות פניה אל גורמים רפואיים כמו מיון או פניה אל קופת החולים. במידה והאבנים חוזרות יש לפנות אל רופא מומחה שיעזור להם להפטר מהמחלה לצמיתות.

אופן הטיפול

אופן הטיפול באבנים בכליות נעשה באמצעות כמה שיטות: טיפול בגלי הדף שמרסקים את האבנים/ טיפול תרופתי ומשטר מים, כמו גם שינוי תזונה/ ניתוח פתוח או טיפול אנדוסקופיה בשיטת האורטרוסקופיה. את הטיפול המתאים ביותר יספק רופא כליות מומחה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

שמאי מקרקעין בפרויקט תמ"א 38

שמאי מקרקעין בפרויקט תמ"א 38

ניתן למצוא כיום בישראל לא מעט פרויקטים של התחדשות עירונית. פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט אשר מטרתו היא לשפץ מבנים ישנים אשר אינם עומדים בתקנים

קרא עוד »
חברה לייעוץ עסקי

איך בוחרים חברה לייעוץ עסקי?

חשבתם לשכור שירותים של חברה לייעוץ עסקי? אכן דבר בעל חשיבות עליונה לעסקים שרוצים להצליח ולגדול. כדי שהתהליך הזה יוכיח בשטח כי הוא היה מוצלח,

קרא עוד »