כאשר נתקלים במדדים שמציגים דירוג קופות גמל על בסיס קריטריונים שונים, לרוב מדובר בקריטריונים כמו מדד שארפ, גובה התשואה המצטברת ודמי הניהול. הנתונים הללו עוזרים לנו לזהות האם מדובר בקופת גמל אטרקטיבית שכדאי להפקיד בה את הכסף או לא.

אם ברצונכם להפקיד את הכסף בקופת גמל, זה לא יהיה נכון להסתפק אך ורק בדירוג כזה, שכן יש אנשים שיכולים להפקיד את הכסף בקופת גמל ייעודית שמתאימה רק למגזר קטן של אנשים שעונים על קריטריונים ספציפיים. יהיה כדאי לכם לבדוק זאת מראש ולברר היכן הכי ישתלם לכם להפקיד את הכסף.

תשואה סולידית ורמת סיכון נמוכה

ההמלצה שלנו תהיה לשים דגש על שני פרמטרים חשובים בזמן החיפוש ובדיקת דירוג קופות גמל – שילוב הולם בין תשואה סולידית לבין רמת סיכון נמוכה ככל שניתן. תצטרכו למצוא את האיזון בשני הפרמטרים הללו ולהחליט לבסוף היכן אתם מעדיפים להפקיד את הכסף שלכם.

כדי להפוך את ההשקעה שלכם להרבה יותר פשוטה ולהיות בטוחים עם המקום שבו תרצו להפקיד, יהיה כדאי לכם לפנות אל מומחה לקופות גמל והשקעות, שכן הוא יוכל לעזור לכם להבין היכן בדיוק הכי ישתלם לכם להשקיע את הכסף, בהתאם למצב הכלכלי שלכם ורמת הסיכון לצד התשואה שתרצו.

משתלם להשקיע בקופות גמל

התשואה הנאה ונקודות היציאה בחלוף שנים ספורות עם הטבות מס הופכות את ההשקעה בקופת גמל לעדיפה באופן משמעותי על פני הפקדת הכסף בחשבון העובר ושב. בכל אופן, כמובן שזה תמיד חשוב לבדוק היטב היכן אתם יכולים להשקיע את הכסף בליווי מקצועי, כך שתוכלו לקבל החלטה חכמה ולדעת שאתם שמים את הכסף שלכם בקופת הגמל הכי משתלמת לכם, ולא מתבססים רק על דירוג קופות גמל.