כל בעל מקצוע, בכל תחום שהוא, צריך ללכת בבוקר לעבוד בראש שקט ולחזור הביתה בערב בידיעה ברורה, שלא משנה מה הוא עשה, בהנחה והוא עשה את הדברים בצורה נכונה, על פי חוק, הרי שהוא מוגן ואם חס וחלילה מישהו ירצה להגיש נגדו תביעה, הרי שיש מי שיעמוד לצידו. 

לשם כך, הוא יידרש לעשות ביטוח אחריות מקצועית. המשמעות של פוליסה כזו היא שבכל מקרה בו מוגשת נגדו תביעה, בין אם זה בגלל התרשלות, חוסר מקצועיות, אי עמידה בהסכמים או כל דבר אחר, הרי שחברת הביטוח תעמוד לצידו ותגן עליו, במידת הצורך, החברה תממן את עלויות התביעה. 

אחד מאותם אנשי מקצוע שנדרשים לפוליסת ביטוח אחריות מקצועית הם הנדסאים. עקב סוג וצורת העבודה שלהם, הם לא יכולים להסתפק בפחות מפוליסת ביטוח להנדסאי שתספק להם הגנה שלמה. הנדסאי שיבחר לא לרכוש ולהשתמש בפוליסה כזו, עלול למצוא את עצמו מול תביעות של לקוחות או גורמים אחרים, אשר ייאלצו אותו לשלם עליהן מכיסו, מה שישאיר אותו, ככל הנראה, חסר כל. 

כיצד בוחרים פוליסת אחריות מקצועית

יש לזכור, מדובר בפוליסות ייחודיות שמותאמות ספציפית להנדסאים. כלומר, לא מדובר בפוליסות כלליות שמותאמות לכל בעלי המקצוע, אלא חברת הביטוח נוהגת לייצר פוליסה מותאמת לכל בעל מקצוע. בצורה כזו היא מספקת פוליסה על פי הפרמטרים שבעל המקצוע זקוק להם, במקרה זה, ביטוח אחריות מקצועית להנדסאי. 

בשביל לבחור את הפוליסה הנכונה, זה לא מספיק רק לרכוש ביטוח מותאם ספציפי, אלא יש לבחון אילו סעיפים הוא כולל, עד כמה הוא מכסה את כל ההיבטים הנדרשים בתחום המקצועי וכן, באילו תנאים. צריך לזכור, לפחות במקרה של הנדסאי, הרי שיש רמות שונות, ישנם תחומי אחריות שונים. במילים אחרות, כל הנדסאי צריך לרכוש פוליסה שתתאים ספציפית לסוג העבודה שהוא מייצר ומספק ללקוחות שלו. 

מעבר לכל זה, יש גם את העניין של אופי החברה, אופי השירות שהיא מספקת ללקוחות שלה, אמינות, איכות השירות, ופרמטרים אחרים שיכולים להשפיע, הן על מימוש הפוליסה והן על העבודה מול החברה.