אחד מתחומי המקצוע הבולטים והפופולאריים ביותר כיום, הוא תחום העיסוי. לא מעט גברים ונשים בוחרים לעסוק בתחום זה, בין אם זה כשכירים או כעצמאיים. יש מי שבוחר להיות מעסה של ספורטאים, אחרים בוחרים להיות מעסים לנשים בהריון, אנשים שעוברים שיקום רפואי כתוצאה מתאונות או מכל סיבה אחרת. 

כמו כל איש מקצוע, גם מעסים מקצועיים זקוקים לביטוח שיאפשר להם לבצע את העבודה שלהם בראש שקט, בלי דאגות וחששות שמה הם יתבעו וזה עלול לגרום להם נזק כלכלי ותדמיתי. 

צריך להבין, מעסים הם לא רופאים אך מבחינת ההשפעה שלהם על הגוף של המטופלים שלהם, הרי שהיא יכולה להיות מאוד דרמטית. אם מעסה מואשם בטיפול רשלני ובגרימת נזק, הרי שזה יכול להוביל לסוף הקריירה שלו וכן זה יכול להוביל להוצאות כלכליות עצומות ועונש חמור. 

ביטוח מעסים זו הדרך של אנשי מקצוע בתחום להתמודד עם תביעות שונות של לקוחות. למשל, אם מטופל מחליט לתבוע את המעסה שלו, בגין טיפול רשלני או מכל סיבה אחרת, אזי שהדרך שלו להתמודד עם המצב, היא באמצעות פוליסת ביטוח שתכסה אותו בגין תביעות אלה. אפשר להשתמש בפוליסה הן על מנת להתמודד עם המצב מבחינה משפטית וכן בשביל לשלם פיצויים בסופו של דבר, אם התביעה מתקבלת על ידי בית המשפט. 

הרבה פעמים בעלי מקצוע, מתייחסים בזלזול או יוצאים מתוך נקודת הנחה ש"להם זה לא יקרה". זה לא נכון לחשוב ככה, בוודאי לא בתחום כמו עיסוי שכל מגע יכול להשפיע בצורה מסוימת, כל פעולה יכולה להוביל לשרשרת אירועים מסוימת ולהשפיע על התנהלות הגוף, כך או אחרת. 

אנחנו צריכים לזכור עוד נקודה, המעסה יודע איך הוא עובד, הוא יודע מה ההשפעות, המטופל לא תמיד יודע, ועל כן הוא יכול לראות כל דבר, כל תחושת כאב כמשהו שקשור לרשלנות בטיפול. מטפל שיש לו ביטוח מטפלים אלטרנטיביים ומעסים, לא צריך לדאוג, שכן החברה תטפל בכל ההיבטים שקשורים לתביעה, הוא יוכל להמשיך בעבודתו בצורה רגילה, מבלי שהפרנסה שלו תינזק, מבלי שהעניין ישפיע על התפקוד שלו ביום יום.