יש מצבים שונים בהם הצעד שיעמוד על הפרק יהיה פירוק חברה. הפירוק הינו צעד משפטי שילווה על ידי עורך דין מומחה בנושאי פירוק חברה. המטרה תהיה לבטל את קיומה של החברה ולמנוע מצב בו ניתן לפנות אליה לשם גביית אגרה או ביצוע תשלומים. במקרים רבים פירוק חברה הינו צעד שנובע מחדלות פרעון. העובדה שהחברה פשטה את הרגל מביאה לצורך לפרק את החברה ולמנוע מצב של התבוססות והמשך גביית תשלומים ממנה למרות אי יכולתה לעמוד בהם.

סיבה, מטרה ותהליך של פירוק חברה

יש כמה וכמה סיבות שיכולות לעמוד מאחורי פירוק חברה. אחת העילות הבולטות הינה חדלות פרעון. אך יש סיבות נוספות שיכולות לגרור את הצעד הזה. פירוק חברה עשוי להיות ברצון על ידי בעלי המניות, ברצון על ידי בעלי החברה או לבקשת העובדים של החברה. בכל מקרה יהיה צורך לפעול בצורה שונה ומותאמת לפי העיתוי, הגורמים, הנוגעים לעניין וכן הלאה. 

תמיד, עורך דין מומחה בתמונה

בכל מקרה חשוב מאוד לבחור עורך דין מומחה שייכנס לתמונה על מנת לקדם את ההליכים ולהוביל אותם בצורה היעילה והמהירה ביותר לתוצאה הרצויה. תהליך פירוק חברה שינוהל על ידי עורך דין מומחה יחתור לשמור על נכסי החברה, על ההישגים שלה ועל הזכויות של כל הנוגעים בעניין. כך שהפירוק יוביל בסופו של דבר לתוצאה הרצויה בה החברה מתפרקת בצורה נאותה לרצון הצדדים ככל שרק ניתן. אמנם מדובר על הליך מורכב שיכול להיות מלווה בהרבה עוגמת נפש, הפסדים וחוסר תמימות דעים. אך בעוד עורך דין לפירוק חברה אוחז במושכות בבטחה ההליך כולו יתנהל בצורה יעילה, ויוביל לתוצאות הטובות ביותר ככל שרק ניתן.

 

למידע נוסף בנושא הליך פירוק חברה פנו לעורך דין אביתר כהן