לצערנו הרב, הרבה מאוד אנשים מבוגרים מגיעים למצב סיעודי. מצב בו הם לא יכולים לתפקד בכוחות עצמם, לבצע פעולות פשוטות שקשורות ליום יום. מדובר על דברים כגון, רחצה והלבשה, ניידות, אוכל, ניקיון ועוד. אלה דברים שהם היו רגילים לעשות בכוחות עצמם וכעת, כשהם במצב סיעודי, הם נדרשים לקבל עזרה. 

העזרה שהם אמורים לקבל, צריכה לבוא מידי מטפלים סיעודיים, אשר יכולים לשהות איתם חלק מהיום או כל היום, כלומר, לגור איתם. זאת במידה והם נמצאים במצב קשה שמחייב השגחה. באופן טבעי, מדובר בהוצאה כספית לא קטנה. 

מדינת ישראל אומנם עוזרת, דרך ביטוח לאומי, לאנשים מבוגרים שנמצאו מתאימים להגדרות של חולים סיעודיים אשר זקוקים לעזרה, אך מעבר לכך, הרבה מאוד אנשים מחזיקים ברשותם ביטוח סיעודי. אם הם רוצים לממש את הפוליסה, הם יצטרכו לתבוע את חברת הביטוח ולדרוש שהיא תעזור להם להשתתף במימון, באופן חלקי או מלא. זה תלוי בסוג ואיכות הפוליסה. 

כיצד מגישים תביעה ביטוח סיעודי

על מנת להגיש תביעת ביטוח סיעודי, יש למלא את כל הפרטים ולהציע את כל החומר הנדרש לחברת הביטוח על מנת שזו תראה שאכן נמצאים במצב שמחייב עזרה של מטפלים סיעודיים ברמה כזו או אחר. 

התביעה תוגש על ידי עורך דין שמכיר את התחום ויודע כיצד לבצע את התהליך בצורה נכונה. זאת על מנת שהדברים לא יתפספסו, וכמובן בשביל שחברת הביטוח לא תוכל לעמוד מנגד ולהתנגד. 

חשוב להדגיש, במהלך הגשת תביעה שכזו, יש לעבור בדיקות על פי בקשת חברת הביטוח, מה שנקרא בדיקת יכולות, בשביל לוודא שאכן אי אפשר לבצע את הדברים באופן עצמאי וחייבים עזרה של מטפל סיעודי.