כאשר מדובר על תביעה  לגמלת סיעוד, מדובר על תביעה שיש להגיש לביטוח הלאומי או לחברות הביטוח הפרטיות אשר בהן אדם ביטח את עצמו, החל מגיל פרישה בהתאם לחוק או במצב שבו אדם מגיע למצב סיעודי בשל מחלה או תאונה כלשהי. כמובן שבכדי להוכיח כי האדם זכאי לקצבה המדוברת ולשירותים הנלווים יש צורך להוכיח זאת על ידי המסמכים המתאימים והרלוונטיים. בימי הקורונה שמהווים ימים לא פשוטים כלל מבחינה כלכלית עבור כל תושבי המדינה והאתר של הביטוח הלאומי קורס מפניות, אין ספק שבכדי שיתייחסו לתביעת גמלת הסיעוד שלך בצורה רצינית ובכדי שהיא תטופל בצורה המהירה ביותר, חשוב להגיש אותה באמצעות עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום התביעות הללו.

תביעה לגמלת סיעוד – כיצד?

כאמור, תביעה לגמלת סיעוד היא תביעה אשר כל אדם שמגיע לגיל פרישה יכול להגיש או אדם שהגיע למצב סיעודי כלשהו בשל סיבות שונות. במקרה שכזה, יש להגיש את המסמכים הרלוונטיים לביטוח הלאומי או לחברת הביטוח הפרטית. לא פעם האדם יידרש לעבור בדיקות רפואיות ספציפיות על מנת להעניק חוות דעת רפואית על מצבו. כמו כן, לא פעם ישלח מטעם הביטוח הלאומי או חברת הביטוח הפרטית אדם שיבחן את מצבו ואת יכולת התפקוד של האדם שהגיש תביעה וזאת בכדי לאמת את תביעתו. מדובר בתביעה שדורשת לא מעט מבחינה בירוקרטית ולא פעם, כאשר מגישים את התביעה המדוברת באופן עצמאי ניתן לקבל סירוב מסיבות שונות. על כן, בייחוד בתקופת הקורונה, רצוי להגיש את התביעה באמצעות עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התביעות הללו.

ימי הקורונה הם ימים שבהם לא מעט אנשים פוקדים את שערי הביטוח הלאומי בשל יציאה לחופשה ללא תשלום. הביטוח הלאומי לא פעם איננו פנוי לתביעות אחרות ולכן, דוחה אותן. בכדי שהביטוח הלאומי לא ידחה את תביעתך, חשוב להגיש אותה באמצעות עורך דין מקצועי העוסק בתחום כמו עורך דין גלעד רמתי.