אסור להתפשר על התקינות של בולמי זעזועים ברכב. בולמי הזעזועים משפיעים באופן מהותי על בטיחות הנסיעה ברכב, על מערכת ההיגוי, על הבלימה ועל היציבות של הרכב במהלך הנסיעה. הצמיד הוא החלק היחיד שמחבר בין הרכב לבין הכביש. על הצמיג מוטלים מגוון רחב של כוחות ולחצים בשל מהירות נסיעה  גבוהה, עומס של משקל הרכב, כביש משובש, הכבישים הלוהטים בקיץ ועוד. אם המגע של הצמיג עם הכביש לא יהיה מיטבי, אז פעולות ההיגוי והבלימה לא יתבצעו כהלכה ומרחק הבלימה יתארך, ההיגוי יהיה חלקי והרכב לא יהיה יציב על הכביש. בדיוק בשל כך מותקנים ברכב בולמי זעזועים.

בולמי זעזועים ברכב- מדוע זה חשוב?

בולמי זעזועים ברכב משפיעים על הבטיחות של הרכב במהלך נסיעה. כאשר הבולמים במצב גרוע הם מאיצים מאוד את בלאי המרכיבים המכניים ברכב, אך מעבר לכך, הם יכולים לסכן את הנהג ברכב ואת הנוסעים ברכב. בולמי הזעזועים תורמים להפחתת תופעת ההחלקה של הרכב על כביש מכוסה במים, מפחיתים את סנוור הרכב שבא ממול בשעת חשיכה ועוד. אין ספק כי בולמי זעזועים לרכב בעלי תפקיד חשוב וחיוני בכל רכב ועל כן, יש לבדוק את בולמי הזעזועים מדי פעם בפעם ולהעניק להם מענה ראוי במידה והם לקויים. אם בלתי אפשרי לתקן אותם, יש להחליף אותם.

כיצד תבדקו את בולם הזעזועים?

כאמור, לבדיקת בולם זעזועים יש ערך וחשיבות. חשוב מאוד לבדוק במוסך ייעודי על ידי מכונאי את יעילות בולם הזעזועים של הרכב שלכם ואת תקינות בולם הזעזועים. גם אם אינכם מרגישים סימן כלשהו שיכול להעיד על כך שהבולם איננו תקין, חשוב שתבצעו בדיקה מדי פעם בפעם לבולם זה וזאת בכדי לוודא שהוא תקין ובכדי לשמור על הבטיחות שלכם ושל כל אדם אחר שאתם מסיעים ברכב שלכם וכמובן, של הנהגים האחרים על הכביש, של הולכי הרגל ועוד.

רוצים לקבל עוד מידע? בקרו באתר >>>  https://www.solomycar.co.il/