ברמה הבסיסית ביותר, השחרת חלונות לרכב כרוך בהפעלת סרט גוון על משטח זכוכית החלון. שכבה של סרט פוליאסטר ברור, מהווה את עיקר סרט הגוון, כששכבה דקה נוספת מורכבת מחומרי גוון כמו מתכות וצבעים שנוספה כדי להשיג השחרת חלון.

השחרת חלונות לרכב בשיטה מתקדמת |

גוון החלון הכהה ברכב משנה את המאפיינים וכמות האור המועברת דרך זכוכית החלון אל המכונית. זכוכית אוטומטית משדרת 90% של אור גלוי (דירוג VLT% 90), וסופגת 5% של האור הנראה (דירוג VLA% של 5%) ומשקפת 5% של האור הנראה (VLR% דירוג של 5% ).

הכמויות לעיל משתנות באופן דרמטי לאחר יישום השחרת חלון הרכב, ותלויות בעיקר בסוג הגוון. ניתן להשיג גוונים שונים למאפיינים שונים; לדוגמה, כמה גוונים משמשים לשקף אור ואילו אחרים מותאמים לקליטת אור.

למה צריך השחרת חלון לרכב? |

מעבר לחסימת אור גלוי רגיל, סרט הגוון גם חוסם אולטרה סגול מסוכן, הגורם לסרטן (UV-A ו- UV-B) ואינפרא אדום (IR), שניהם תורמים להיווצרות החום בתוך הרכב. האפקטיביות והיקף החסימה יהיו תלויים באיכות ההתקנה, היצרן הספציפי וסוג סרט החלון המשמש.

ברמה הבסיסית ביותר, גוון חלונות כרוך בהפעלת סרט גוון על משטח זכוכית חלון. שכבה של סרט פוליאסטר ברור מהווה את עיקר סרט הגוון, כששכבה דקה נוספת מורכבת מחומרי גוון כמו מתכות וצבעים שנוספה כדי להשיג את מאפייני הביצוע הרצויים.

למה צריך להשחיר את החלון? |

השחרת חלון הרכב היא אחת מהדרכים שלנו להתמודד עם השמש הקופחת עלינו בזמן נסיעה או על שמשמת ילדינו הנמצאים במושבים האחוריים. זה עוזר לנו לווסת את קרינת אור השמש אלינו ובכך, להפחית משמעותית את הקרינה שיכולה להזיק לנו.

קראו גם: מחיר השחרת חלונות לרכב