במסחר הביטקוין, בניגוד למסחר מוניטריות מסורתיות, אין לאף אחד את האפשרות להדפיס ביטקוין חדשים מתי שהוא רוצה. עצם המונח "מודפס", כלל לא רלוונטי למטבע דיגיטלי בכלל. יותר נכון יהיה לומר שהביטקוין "מתגלה" או "נחשף" – ממש כמו משאב טבע, רק שכאן הוא דיגיטלי.

כרייה של ביטקוין – מדריך מקוצר |

כשמדברים על כלכלת מטבעות דיגיטליים, ניתן לתאר זאת באופן הבא: מחשבים שונים ורבים ברחבי העולם מתחרים ביניהם על הקצאות כוח מחשוב שונים – הצפנת קודים ברמה הכי גבוהה שיש – ומחפשים אחר פתרונות לנוסחאות מתמטיות מורכבות מאוד, כאשר כל מחשב בתורו, מעניק למחשב הראשון שפיצח נוסחה מסוימת קוד. קוד זה הוא ביטקוין.

כמובן שיש עוד מטבעות שונים ורבים וכל אחד יכול לרכוש כמעין "קוד" בסכומים שונים (בביטקוין הם מאוד יקרים היום), וכך הוא רוכש לעצמו "נכס דיגיטלי" יקר ערך שניתן לסחור בו עם אנשים אחרים ברחבי העולם.

מרכז נתונים מקצועי |

כרייה של ביטקוין דורשת לא רק הרבה כוח חשמלי אלא גם מקום מיוחד למכונה, שכן אסדות הכרייה רועשות ופולטות חום רב. אתם יכולים להכניס את המכונה שלכם למרכז נתונים מקצועי, וכך להיפטר מכל החששות הללו. תוכלו להרוויח מחיר נמוך יותר של אנרגיה, אזור מקורר, ניטור מתמיד וכו'.

ביטקוין מושווה לעתים קרובות לזהב, ואחד הגורמים העיקריים לדמיון זה כמו ששניהם מתקבלים. בדומה לזהב, Bitcoins חדשים נוצרים בתהליך המכונה "כרייה".

הגבלת ביטקוין |

למעשה, לכריית ביטקוין יש מטרה כפולה: היא מאפשרת יצירת מטבעות חדשים ומאפשרת עיבוד עסקאות ברשת. הקבלה נוספת למתכת היקרה, היא שיש כמות מוגבלת של ביטקוין שאי אפשר לכרות: לא יותר מ – 21 מטבעות ביטקוין.

> עוד מידע בנושא ניתן לקבל בעזרת Bits of Gold!