אתה נמצא כאן : מאמרי ביטוח קרנות השתלמות מה חשוב לדעת כשבוחרים קרן השתלמות?

מה חשוב לדעת כשבוחרים קרן השתלמות?

קרן ההשתלמות הפכה להיות אפיק החיסכון המועדף על חלק ניכר מהעובדים במדינת ישראל - בין אם הם עצמאיים, ובין אם הם שכירים. במקורה, קרן ההשתלמות שימשה באמת למטרה של השתלמויות שונות. הקרן יועדה לבני תנועת המושבים והקיבוצים, והיא זו שבעצם מימנה עבורם השתלמויות שונות, לימודים בתחומים שונים, ולעתים גם מסלולי לימוד מתקדמים במיוחד. עם השנים, נפתחו קרנות ההשתלמות לאנשים נוספים, שבעצם השתמשו בהן בתור פתרון מעולה לחסכון לטווח הבינוני. בניגוד לחסכון פנסיוני ותוכניות חיסכון אחרות שהן לטווח של שנים ארוכות - הרי שבקרן ההשתלמות אפשר למצוא תוכניות לשש שנים בלבד, ולצבור בהן סכום משמעותי למדי. לחצו כאן למידע נוסף באתר פסגות על קרנות ההשתלמות.

חסכונות נוחים בתנאים מעולים 

אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר של קרנות ההשתלמות, קשור בזיכוי ממס שמקבלים עליהן. לפי החוק במדינת ישראל, עובד שמפריש סכום מסוים מתוך משכורת חודשית עד לגובה של כמעט 16 אלף ש"ח - בצעם מקבל זיכוי מלא ממס הכנסה על הסכום שהוא מפקיד. חשוב לציין שכמובן אפשר להפקיד גם סכומים גבוהים יותר, שעליהם לא יחול פטור ממס הכנסה. מכאן, מדובר על אפיק השקעה נוח מאד - שכן כאשר פודים את הקרן - אין שום צורך לשלם עליה מס!

הניהול של קרן ההשתלמות, נעשה בין השאר דרך בתי השקעות ,או גורמים אחרים שעוסקים בתחום. היתרון המשמעותי בתחום הוא שקיימת תחרות בין הקרנות האפשריות, ואתם כמובן נהנים מכך. אתם יכולים לבחור מסלולים שונים של קרנות ההשתלמות, עם תשואות שונות ורמות סיכון שונות. כך, אתם לא רק מפקידים סכום מסוים בכל חודש - אלא הוא גם גדל באופן משמעותי דרך התוכנית של הקרן. לאחר שש שנים כשאתם פודים את הקרן - אתם נהנים מסכום גבוה למדי שישמש אתכם לכל מטרה שרק תרצו.

שחוב מאד לציין, כי קיימת אוכלוסיה מרכזית בישראל שעבורה קרן ההשתלמות עדיין משמשת במובן מסוים למטרה המקורית, וזוהי אוכלוסיית המורים והגננות בישראל. הסכומים שלהם שמופרשים לקרן ההשתלמות, נפדים לאחר שש שנים - ואז איש החינוך יכול לצאת לשנת שבתון, ולכלכל את עצמו באמצעות הכסף שצבר, ובנוסף הוא גם יכול לעשות שימוש בסכום כדי לצאת להשתלמויות שונות בנושאי חינוך. למידע נוסף באתר פסגות כנסו לקישור, וראו מסלולים שונים של קרנות השתלמות.

 מה עוד חשוב לדעת?

כשאתם בוחרים קרן השתלמות, שימו לב מה קורה לסכום לאחר שהוא הופך לנזיל, קרי לאחר שש שנים - בחרו במסלול השקעות שיאפשר לכם להמשיך ולצבור סכום בתוך הקרן, וכל זאת מבלי שמס הכנסה יגבה את הסכומים שבתוך הקרן. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים להשאיר חלק מהסכום בתוך הקרן לחיסכון עתידי (רבים מהאנשים שחסוכים בקרן השתלמות אל מבצעים זאת במחזור אחד, אלא כל שש שנים חוסכים מחדש) - אפשר להשאיר כמובן כל חלק מהסכום שרק תרצו בקרן, שימשיך להצטרף לסכומים העתידיים. למידע נוסף באתר פסגות היכנסו לקישור, וראו איזה קרנות השתלמות מוצעות לכם.