אתה נמצא כאן : מאמרי ביטוח ביטוח עסק למה ישנן חברות ביטוח שמחייבות מצלמות אבטחה

למה ישנן חברות ביטוח שמחייבות מצלמות אבטחה

בשנים האחרונות התקנת מצלמות אבטחה היא דרישה חד משמעית של חברות ביטוח, כך שהשאלה הנשאלת היא לא אם להתקין או לא, אלא איזה מצלמות אבטחה להתקין. כשמדובר בעסק שלך, תבחר את הטוב ביותר.

הסיבה שחברות הביטוח דורשות התקנת מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור היא לא רק התיעוד התמידי של הסביבה המבוטחת, אלא הרבה מעבר. מצלמות אבטחה הן כבר מזמן לא מצלמות מגושמות אשר מצלמות לכיוון אחד וכל ילד מסוגל לחבל בהן ללא בעיה. מצלמות אבטחה עברו הרבה שכלולים בשנים האחרונות.

מצלמות אבטחה יוצרות הרתעה עצומה, כלומר- כאשר גנב או אדם המבקש לבצע פגיעה באזורים החשובים לנו ביותר, הוא נתקל במצלמות אבטחה וחושב פעמיים לפני שהוא פועל. בעזרת הרתעה זו חברות הביטוח יודעות שמקרי הפשיעה ירדו משמעותית.

מתקינים מצלמות אבטחה: הכירו את סוגי המצלמות

לאחר שהבנתם שאין לכם ברירה אלא להתקין מצלמות אבטחה, עליכם להכיר ולהבין מה משמעות כל סוג וכשמדובר ביקר לכם מכל אין מקום לחיסכון.

  • מצלמות צינור- מצלמות בסיסיות ומוכרות בצורת צינור גדול, הן מצלמות לכיוון אחד והן לרוב בעלות תכונות אנטי ונדל, כלומר שהן חסינות פגיעות. מצלמות אלה הן פשוטות ומשמשות לרוב אזורים חיצוניים. 
  • מצלמות כיפה- מצלמות שלרוב מותקנות בתקרת מבנה פנימי, הן בעלות יכולת תזוזה וזום אך חשופות לפגיעה ונזק.
  • מצלמות ה-IP- הדגם המתקדם ביותר אשר נכנס לשוק בשנים האחרונות, מצלמות אשר עובדות באופן עצמאי ללא חיבור חוטי, אלא ישירות לאינטרנט הביתי(וואי-פי) ובכך הן משדרות באופן רציף לכל מכשיר חכם ומחשב שידור ישיר של המתרחש. מצלמות אלה הן לרוב בעלות מינוע, כלומר מסוגלות לקרב ולהרחיק את התמונה, לזוז לכיוונים שונים ורבים וכל זה דרך המכשיר הנייד האישי שלכם.

חשיבות התקנה של איש מקצוע

אם אתם שואלים את עצמכם האם חובה לבצע את ההתקנה בעזרת איש מקצוע, אז התשובה היא לא, אך כמובן יש בהתקנה עצמאית חסרונות רבים. התקנה של אדם לא מנוסה תוביל לפגיעה באיכות השידור, הגימור ותוחלת חיי המצלמה. אין לשכוח שמדובר בציוד יקר ערך, הדבר האחרון שתרצו הוא לפגוע בו ולדעת שיכלתם לחסוך זאת בעזרת תשלום לאיש מקצוע אשר היה מבצע התקנה זאת בקלות רבה וברמה גבוהה. איש מקצוע לא רק יבטיח התקנה מקצועית ומושלמת, הוא גם יעייץ לכם איזה סוג מצלמה רצויה לצורכיכם ואולי אף יכיר לכם טכנולוגיות חדישות שלא ידעתם שקיימות.

אין לשכוח שמדובר לדוגמא בבית עסק שמכיל הרבה ציוד יקר, ריהוט איכותי ואף כסף מזומן מצלמות אבטחה הן הוצאה קטנה יחסית לנזק שמסוגל להתרחש באותו מקום. גם אם חברת הביטוח תחזיר את שווי הנזק, לעולם כסף לא ישתווה לציוד האישי אשר נבחר בקפידה על ידנו. הבטיחו לעצמכם ראש שקט ושינה רגועה בעזרת התקנת מצלמות אבטחה ברמה הגבוהה ביותר.

בשנים האחרונות התקנת מצלמות אבטחה היא דרישה חד משמעית של חברות ביטוח, כך שהשאלה הנשאלת היא לא אם להתקין או לא, אלא איזה מצלמות אבטחה להתקין. כשמדובר בעסק שלך, תבחר את הטוב ביותר.