אתה נמצא כאן : מאמרי ביטוח ביטוח בריאות האם הפסקת עישון תפחית את התשלום לביטוח חיים?

האם הפסקת עישון תפחית את התשלום לביטוח חיים?

אם אינכם מעבירים יום מבלי לעשן קופסת סיגריות אולי הגיע הרגע להפסיק לעשן,נטישת ההרגל הרע יכולה להוביל לא רק לשיפור במצב הבריאותי אלא גם לשיפור במצב הכלכלי, בוודאי כבר ערכתם את החישוב השבועי, החודשי והשנתי על כמות הכסף אותה אתם מבזבזים על צרכי העישון שלכם. אם אתם כבר רוצים להפסיק לעשן וצריכים עוד סיבה אז קחו בחשבון שלפני חישוב עלויות של המצית או של הגפרורים אתם בוודאי מוציאים בין 28 ל-32 שקלים לחפיסת סיגריות, או 900 שקלים לחודש, שהם 10,800 שקלים לשנה. סכום עצום שיוצא מדי שנה על מוצר שאמנם מרגיע אתכם מעט, אך עולה כמו רכב משומש קטן בחישוב שנתי, סיבה מספיק טובה בעצמה לחשוב על גמילה מעישון.


בפועל, אתם מבזבזים הרבה יותר

אמנם הרפואה בארץ מסובסדת בצורה משמעותית, ולנזק הבריאותי שאתם גורמים לגוף כמעט אין משמעות כלכלית, אך יש תחום אחד שבו משלמים יותר כשאתם מעשנים – ביטוח הבריאות הפרטי וביטוח החיים שלכם. בדיקה של עלות ביטוח חיים בחברות השונות מגלה שהשוואה בעלויות הפרמיה בין אדם בגיל 30 שאינו מעשן לאדם בעל רקורד רפואי זהה המעשן עשויה להגיע לעיתים לכמעט כפליים מהעלות (למשל, בביטוח הבסיסי של חברת מנורה).

המספרים משתנים בהתאם לחברה ולסוג הפוליסה. קיים הבדל בין החברות השונות, המבוסס על סטטיסטיקה ועל חישובי הפרמיה שנערכו על ידי המומחים שלהם, אך אדם שאינו מעשן חוסך – מעבר לעלות הסיגריות ואביזרי העישון – סכום ניכר על ביטוח החיים שלו, אם מפסיקים לעשן בזמן אפשר לחסוך הרבה.


מדוע מעשנים משלמים פרמיה גבוהה יותר?

שיטת חישוב הפרמיה של חברות הביטוח מבוססת על נוסחה מתמטית המשתנה מעת לעת, שנועדה לצפות אילו פרמטרים יובילו במרבית המקרים לתביעת ביטוח. גם פוליסות ביטוח בתחומים אחרים עובדים באותה הצורה. ניקח דוגמה מתחום הרכב: אם מדובר בנהג צעיר הרוכש ביטוח רכב, קיים סיכוי גבוה יותר שיעבור תאונה מנהג ותיק, ולכן הפרמיה של ביטוח הרכב תעלה יותר.באותה המידה, אדם המסכן את בריאותו ועשוי ללקות בסוגים שונים של סרטן, לסבול מתסמיני הזדקנות מהירים יותר ולהיות חשוף למחלות ריאות בסיכון גבוה יותר מאדם שאינו מעשן, עשוי לגרור תביעה של חברת הביטוח במקרה בו בריאותו מתרופפת, או שמשפחתו עשויה לתבוע את סכום הריסק של ביטוח החיים אם נפטר חלילה.


לסיכום – מה הפתרון

גמילה מעישון היא פתרון שהרבה אנשים מתחילים לקחת כאופציה רציונלית כאשר ניגשים אל חברת ביטוח על מנת לרכוש ביטוח חיים, בסופו של דבר גמילה מעישון גם תציל אותך מבחינה בריאותית וגם את הכסף שלך לסיכום, אם עדיין לא הפסקת לעשן – אתה קצת פראייר.